Często ludzie mylą zdrową samoocenę i dumę z arogancją. Powinniśmy doceniać swoje silne strony i być z nich dumni. Jednak tak samo jak jesteśmy świadomi naszych talentów, powinniśmy też znać naszą słabości. Prawdziwa arogancja polega na zawyżonej ocenie własnych umiejętności lub ważności. Ludzie aroganccy po zranieniu chowają długo urazę i mają bardzo drażliwe ego. Osoby silne, ale przede wszystkim skromne i o pozytywnych cechach charakteru mogą początkowo czuć sie zranieni, ale szybko sie z tym uporaja. Sztuką jest wydobywać z zarzutów i krytyki, a czasami nawet z obelg coś pożytecznego by zamiast skupiać się na sobie i na własnym ego dążyć do realizacji wyższych celów.

“Od tego, jak spędzamy każdy dzień, zależy to, jak spędzamy całe życie.”
W ubiegłym roku na swojej tablicy facebookowej publikowałem podobny post i początek nowego okresu nie zwiastował, że ten możę być równie dobry jak poprzedni, a jednak.
Cieszę sie, że mogę trafiać w swoim życiu na ludzi życzliych i wartościowych, z którymi współpraca sprawia samą przyjemność.
Trzymam się tego , że “sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga”- i przekładam to na swoją działalność. Trzeba się ciągle rozwijać, osiągać cele i pielęgnowć w sobie to co dobre.
“Cokolwiek robisz rób to dobrze.”
Jeśli chceszszybko osiągnąć cele działaj aktywnie i skutecznie jednocześnie.
Wymienię kilka z ważniejszych rzeczy, które przychodzą mi teraz na myśl, z których jestem dumny, bo działałem nie tylko na swój interes, ale także na interes swojego pracodawcy jak i społeczności.
1. Praca w szkole oraz Centrum Językowe Lango w Chechle, dzięki którym mogę pracować z młodzieżą w różnym wieku.
Ponadto w szkole, dzięki nauczaniu szachów i matematyki mogłem zorganizować turniej szachowy nawiązując tym do turniejó, w których brałem udział i które organizowałem także jako uczeń w przeszłości.
2. Animacje i pokazy w Centrum Językowe Lango, które przyciągały wiele dzieci. Szczególnie miło wspominam nasze wystąpienia w Ryczówku, Dąbrowie Górniczej i nadchodzącę w Wolbormiu. Działalność w dwóch województwach nie jest więc żadnym problemem.
3. Nowe kwalifikacje zawodowe, które zyskałem dzięki kursom, a także 3 kolejne, któę uzyskam dzięki studiom podyplomowym: między inymi trener biznesu i coaching clinic (EQF4), animator, doradca zwodowy i peronalny, inspektor bhp.Efekty są już teraz, a doświadczenie przeniosę do pracy, chociażby nauczając wszkole.
4. Nie byłbym sobą, gdybym nie dokształcał się. Wobec tego korzystałem ze szkoleń z zakresu networkingu, mediów, nauczania matematyki, przywództwa np. w Regionalnej Izbie Gospodarczej, TNOiK oraz kursy on-line.
5. Zagłębiowska Akademia Liderów i Polsko-Amerykańska Akademia Liderów, a także Szkoła Prawa i Biznesu Amerykańskiego UŚ.
Idące za tym możliwośćyjazdu do USA na liczące się konferencje mogą spełnić moje marzenia. Od września rozpocznępracę w projekci Lekcji Ekonomi dla Młodzieży, któy także będzie pocodną tych kursów niezależnie od wyników egzaminu.
6. Zakwalifikowałem się do międzynarodowego programu AIPES na Uniwersytecie Karola w Pradze w ramach The Found For American Studies i niezaleńe od tego czy wybiorę się tam czy na Ukrainę (Akcja Ukraina)-jeszcze się zastanawiam- to jest to dla mnie sukces.
7. Doprowadziłem do końca przygotowań klasy w szkole, w której pracuję, moi indywidualni uczniowie zdali matematykę z uśmiechem na ustach mówiąc, że nic ich nie zaskoczyło. Na wyniki czekamy, ale jestem o nich spokojny i oni jak wierzę, też. Oczywiście, na ostateczne wyniki przyjdzie jeszcze pora (już właściwie niedługo), ale patrząc na całokształt jestem bardzo zadowolony. Szczególnie cieszę się z ocen celujących, relacji z rodzicami i dodatkowych aktywności takich jak wolontariat i konkurs matematyczny.
Tak samo jestem dumny z pozostałych uczniów,z którymi pracuję indywidualnie, po wakacjach kolejny rok naszej współpracy i -mam nadzieję- jeszcze wyższe cele.
cję miejsca szkoleń i trenerów.
8. W biurze poselskim zorganizowaliśmy gaz dla Niegowonic, Niegowoniczek, Błojca i Grabowej, teraz wszystko zależy od mieszkańców czy będą chcieli, a ankiety przybywają.
W drodze przygotowanie do wyborów samorządowych. Badamy również kilka innych spraw np. związanych z podwyżkami podatków w gminie.
9. Wreszcie, bo ostatnio nie zgłosiłem się prez pewne okoliczności rekrutacja do Milionerów- to na przyszłość.
Będzie to piękna przygoda, nawet jeśli nie wygram.
Nie każdy ma możliwości by pójść na studia, do lepszej pracy- trzeba to zrozumieć, ale każdy zasługuje na szansę by wyorzystać te możliwości które ma by przenieść swoje umiejętności na lepszy grunt.
10. Udział z powodzeniem w Mistrzostwach Europy w Szachach i Mistrzostwach Polski- cudowne wydarzenia.
11. Liczne szkolenia i odznaczenie.
-Studia podylomowe- Doradztwo Zawodowe, WSB,
-Studia podyplomowe- Certyfikowany Coach oraz Bezpieczeństwo i Higiena Pracy,WSH,
– Studia Podyplomowe- Szkoła Prawa i Biznesu Amerykańskiego, w szczególności moduł „Privacy law” i nawiązanie kontaktu z dr Agnieszką McPeak specjalizującą się w ochronie prywatności dzieci w meiach społecznościowych, w tym Facebook.
– Kurs kwalifikacyjny- certyfikowany trener biznesu i coaching clinic- Kraków,
– Kurs kwalifikacyjny- kurs opiekuna wypoczynku, pierwszej pomocy i animatora czasu wolnego, Katowice
– Kurs kwalifikacyjny- logorytmika 2 stopnie, Katowice,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny- nauczanie szachów w szkołach, Sosnowiec,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny-komunikacja i kompetencje międzykulturowe,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny-zarządzanie kryzysowe w szkole,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny- kształtowanie umiejętności wychowawczych nauczycieli niezbędnych do efektywnej współący z dziećmi i rodzicami, EDU-MACH
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny- postępowanie z uczniami sprawijąacymi trudnosci wychowawcze, EDU-MACH,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny-dziecko z ADHD w przedszkolu i szkole,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny-praca metodą projektu w przedszkolu i szkole,
EDU-MACH,
-Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny-Narzędzia komunikacji interpersonalnej w codziennej pracy nauczyciela, EDU-MACH,
– Praca z uczniem zdolnym, EDU-MACH,-
– Aby nauka stała się łatwa i przyjemna- wzbudzanie chęci nauki u dzieci- EDU-MACH
– Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny- Prawo autorskie w szkole- OPERON,
– Kurs rozwijący warsztat dydaktyczny- Myślenie wizualne w szkole, OPERON.
– Konferencja międzynarodowa- Project Management, WSB,
– Konferncja międzynarodowa- Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka,WSB
-Konferencja w ramach TNOiK- Kulturowe aspekty zarządzania międzynarodowego- koncepcja podstawy, praktyka,
-Szkolenie- Małe dzieci, a wielkie problemy- trudne zachowania u dzieci z zespołem Aspergera, WSB
– Szkolenie-Zapraszam do rozmowy… czyli o współczesnej komunikacji między dziećmi a dorsłymi, WSB
– Szkolenie-Zasady osiągania rezultatów, WSB.
– Zagłębiowska Akademia Liderów, Polsko-Amerykańska Akademia Liderów , Centre For Leadership (wystąpienia publiczne, angażowanie innych i inne szkolenia z zakresu m.in. Etyki i ekonomii)- Sosnowiec, Waraszawa, Kraków),
– Odznaczenie Krzyżem Pro Syria przez Patriarchat Syrii Antiochi i Jerozolimy oraz zakon rycerski Templariuszy za pomoc charytatywną i zaangażowanie w poprawę bytu rodzin objętych wojną.

12. Strony facebookowe
logoMatematyka-Zobacz jakie to proste, Edukacja Nauka Biznes Samorząd i Aktywator Motywacji i Wiedza To Potęga rosną w siłę, w szczególności strona matematyczna, której pochodną jest moja strona www.pawelkoza.pl.
W tym fragmencie powtórzę się, bo jest to integralna część mojego życia w myśsl zasady “to co powtarzamy stanowi o nas”. Lubię dzielić się wiedzą, a pomagając innym pomagam też sobie, bo szukajac ciekawego amteriału lub zadania często sam się rozwijam.
Szkolenia dla dzieci i wolontariuszy, festyny, opieka, współpraca, nauka, praca, nowe technologie- nie da się nudzić mając tyle możliwości. Nie zawsze jest łatwo i czasami trzeba decydować… Ale warto.
Mam nadzieję, że błędy, które siłą rzeczy mogłem popełnić po drodze okażą się lekcjami i nie porażkami.
Wszystko można naprawić i przełożyć na coś lepszego.Więcej, dużo więcej było tego dobrego. Ten rok działalności dał wiele doświadczeń i nowych umiejętności.
Ale bezcenne są tu relacje, nowe znajomości. Jak i w poprzednim roku, także w tym poznałem wielu wartościowych ludzi i nawiązałem współprace, które będą kontynuowane dalej.Popieram to, że sukces ostateczny nie istnieje i ciągły rozwój jest dodatkowym aktwatorem motywacji .

A na nowy rok szkolny przygotwałem kilka niespodzianek i nowych aktywności. Jakich? O tym wkróce.

#MatematykaPraktycznie #PawełKoza #Nauczyciel #AktywatorMotywacji #MatematykaZobaczJakieToProste #WiedaToPotęga #TrenerBiznesu
#EdukacjaNaukaBiznes #Rekrutacja
#Korepetycje #Ambicja #Matematyka #GminaŁazy #Networking #Rozwój #Przedsiebiorczosc #pawelkoza #Zawiercie #Działalność #MotywacjaWewnętrzna

 

Share This